Brzanka.pun.pl

Witam wszystkich na forum akwarystyczno-dyskusyjnym BRZANKA.PUN.PL Miłego zwiedzania :)


#1 2011-12-06 22:31:41

A!icja

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-12-06
Posty: 1
Punktów :   

Rozmnażanie kirysów pstrych

Mam akwarium 45litrów .
Moja samica już kilka razy złożyła jaja , niestety zawsze je coś zjadało .
1) Czy możliwe jest przeniesienie ikry tak aby jej nie uszkodzić ?
2) Jakie warunki są najlepsze do rozwoju jaj ?
Bo kilka jajek pokrywał biały meszek i się psuły .
3)Czy to normalne że samiec jest mniejszy
4)Czy w akwarium 5 litrów można jakoś urządzić inkubator dla jaj ?
Mam grzałkę 5 najsłabszą mam nadzieję że dobrą do tego małego akwarium.
5)Po ilu dniach mogę zobaczyć czy jajka są zapłodnione i jak  takie wyglądają ?
6)Po ilu dniach pojawiają się młode ?
Dziękuję

Offline

 

#2 2011-12-07 17:55:32

 478996akwarysta

Administrator

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolskie
Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 51
Punktów :   

Re: Rozmnażanie kirysów pstrych

1. Tak, razem z wodą, ale lepiej zatroszczyć się o akwarium tarliskowe przed tarłem, a potem wystarczy odłowić samice, a następnie samca.
2. Wodę trzeba silnie natleniać i filtrować. Zabójcze są związki azotowe. Niedotlenienie powoduje obumieranie ikry. Możemy dodawać niewielkie ilości humusów roślinnych i akryflawinę/healthosan. Ten biały meszek to pleśń!
3. Tak. Ryby są prostymi zwierzętami, które dojrzewają płciowo przed osiągnięciem maksymalnego wzrostu. Aha, ale możliwe, że samiec nie może odlać ikry spermą.  W takiej sytuacji jaja będą gniły bez względu na Twoją troskę. Może jeszcze nie dojrzał.
4. 5l? Strasznie małe...  Ale może służyć tylko do wylęgu tarlaków i ich podrośnięcia do około 1cm. Aha! Ale jeśli to kula, to na śmietnik! I przede wszystkim konieczny jest filtr...
5. Po jakiś 40h w zapłodnionych jajach powinny powstawać takie ciemne, okrągłe zarodki, zmiana barwy (na lekko ciemniejszą).
6. Wylęg może potrwać 48-72h.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naruto-center-pbf.pun.pl www.jediacademy.pun.pl www.tibiatower.pun.pl www.szefowe.pun.pl www.psieranczo.pun.pl