Brzanka.pun.pl

Witam wszystkich na forum akwarystyczno-dyskusyjnym BRZANKA.PUN.PL Miłego zwiedzania :)


#1 2011-11-21 19:39:55

 Sesek1111@wp.pl

Moderator

3338429
Zarejestrowany: 2011-10-29
Posty: 14
Punktów :   

Zakładanie akwarium

Witam wszystkich To mój pierwszy post tutaj, jestem nowy, ale mam nadzieję że dobrze mnie przyjmiecie A teraz wracam do tematu, tak więc : kupiłem sobie akwarium (112 litrów) to będzie moje pierwsze "poważne" akwarium dlatego chciałbym się zapytać co zrobić by panowała w nim "fajna atmosfera". Mam kilka pytań związanych z zakładaniem takiego akwarium, z wyposażeniem i z wystrojem. Tak więc może zacznę od następującego pytania :
-jakie rybki kupić by nie "gryzły" się z gupikami, glonojadami, krewetkami ( chciałbym kupić rybki które nie będą tak bardzo znane ) ?
-jakie roślinki pasowałyby do takiego akwarium, jakie byłyby najładniejsze ?
-jaki urządzić akwarium by panowała w nim harmonia i spokój ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i posty które pomogą mi stworzyć swoje pierwsze akwarium Pozdrawiam

Offline

 

#2 2011-11-22 17:37:36

 478996akwarysta

Administrator

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolskie
Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 51
Punktów :   

Re: Zakładanie akwarium

- Jest wiele spokojnych gatunków. Polecam żałobniczki czarne. Są idealne dla początkujących akwarystów. Musisz hodować ich przynajmniej 6 sztuk, bo są rybami stadnymi. Polecam również bystrzyki pięknopłetwe.
- Roślinami, które dobrze rosną są: moczarka kanadyjska, żabienica, kabomba wodna/karolińska, gałęzatka kulista, Lileopsis brazylijski, mech jawajski, nurzaniec, rogatek, rzęsa, zwartka falistolistna, zwartka Wendta.
- Kup ciemny żwir (polecam bazalt). Potrzebujesz 1kg żwiru na każde 4,5l wody. Żwirek rozłóż tak, aby przy przedniej szybie jego warstwa była cieńsza, niż przy tylnej. Duże rośliny posadź w tyłu akwarium, a małe z przodu i po bokach akwarium. W pewnym miejscu utwórz dżunglę roślinną, a centralnym punkcie akwarium umieść okazały korzeń lub skałę.

PS: rada dla początkujących akwarystów: pytajcie o wszystko, czego tylko nie jesteście pewni, bo już przy wpuszczaniu ryb można popełnić szereg błędów (nawet tragicznych). Zwłaszcza chodzi mi tutaj o jakość wody, o związki azotowe i o ważne parametry (pH, KH, GH, NH3, NO2-, NO3-). Jeśli nie wiecie, nie rozumiecie, co to znaczy, to pytać, bo to bardzo ważne, o ile nie najważniejsze.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pielegniarstwo.pun.pl www.wza.pun.pl www.petron.pun.pl www.ekonomiapt.pun.pl www.kkw29.pun.pl