Brzanka.pun.pl

Witam wszystkich na forum akwarystyczno-dyskusyjnym BRZANKA.PUN.PL Miłego zwiedzania :)


#1 2011-11-15 19:48:13

 cieszek97

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 18
Punktów :   

Czy mogę tak?

Mam nowe akwarium. 52 l

Nasypię żwir do akwa, cały wystruj przygotuję (oprócz roślinek).

Chcę odstawić wodę na 24 h a potem dodać uzdatniacz.

Zalać akwarium wodą odstawioną z uzdatniaczem.

Zaczekać jakiś tydzień z włączonym filtrem.

Po tygodniu, wyłowić rybki do osobnego pojemnika (na chwilę), wylać do dużego akwa całą wodę z małego akwa i wpuścić rybki.


No i teraz moje pytania:
1. Czy mogę tak zrobić?
2. Czy rybkom nic w tym dużym akwarium się nie stanie (przez wodę)?
3. Czy będę zmuszona w ten mój grafik umieścić starter biologiczny?

No to byłoby na tyle pytań! Proszę o szybkie odp.! Z góry dziękuję:)

Offline

 

#2 2011-11-16 19:25:13

 478996akwarysta

Administrator

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolskie
Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 51
Punktów :   

Re: Czy mogę tak?

1. Ogólnie zapowiada się dobry początek, ale nie jest on bardzo dobry. Dlaczego? Dowiesz się w odp. nr 2.
2. Tydzień to za krótko, gdyż przez ten czas zdążą się wytworzyć tylko bakterie Nitrosomonas. I co dalej? Amoniak zostanie utleniony do azotynu, a azotyn stoi... I skutkować to może methemoglobinemią.
3. Starter biologiczny (Sera bio nitrivec) rozwiąże wszystkie Twoje problemy akwarystyczne. Zamiast zarybiać po miesiącu, to możesz już po dniu! Naprawdę warto! Różnica jest niesamowita, niż bez użycia startera biologicznego. Opowiem sytuację "z życia wziętą". Mam trzy akwaria. Gdy byłem nieco mniej doświadczony, odczekałem ten miesiąc i zarybiłem zbiornik. Szkodliwe związki nie wzrosły, jednak już po dwóch tygodniach wykryłem aż 10mg jonu azotanowego w 1l wody (jest to mniej toksyczny związek, który powoduje głównie wzrost glonów, a rybom szkodzi przy stężeniu >50mg/l. Trzeba go wytrącać za pomocą podmian wody co tydzień 25%). No i się bawiłem w podmienianie... Gdy zakładałem drugie akwarium, dozowałem starter Ser'y przez miesiąc, a azotanu nie wykryłem przez kolejne dwa miesiące. A, więc, podsumowując, użycie startera zapewnia sto razy lepszy start akwarium. Proponuję najpierw zastosować przed wpuszczeniem ryb 20ml/25l wody, następnie dwa razy co tydzień 10ml/25l i jeszcze dwa razy do tydzień po 5ml/25l. Możesz po miesiącu, czy dwóch dodać jeszcze jedną dawkę.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ratowniki.pun.pl www.adamsowie.pun.pl www.ssclansite.pun.pl www.gamesj2me.pun.pl www.notabene.pun.pl