Brzanka.pun.pl

Witam wszystkich na forum akwarystyczno-dyskusyjnym BRZANKA.PUN.PL Miłego zwiedzania :)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-10-30 22:03:00

 Melly

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 3
Punktów :   

"choroba" gupika

Mój gupik od 4 dni chował się w glonach a dziś zauważyłam że co jakiś czas "wykrzywia" się ( pływa normalnie i naglę się "wykrzywia" i później znowu normalnie ) Inne gupiki zachowują się normalnie, akwarium ma 60l właśnie 4 dni temu inny gupik (samiec) podpłyną do niego mu obgryzł mu trochę ten ogon, czy to może być powodem dziwnego zachowania gupika?
tu jest zdjęcie jak się "wykrzywia" "
http://tinypic.com/view.php?pic=13ztt3d&s=5

Offline

 

#2 2011-10-31 13:35:29

 478996akwarysta

Administrator

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolskie
Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 51
Punktów :   

Re: "choroba" gupika

Wykrzywianie ciała na pewno nie jest skutkiem pogryzienia płetw. Prawdopodobnie ryby zorientowały się, że jest chory i chciały go usunąć (to niewyjaśniony instynkt). To może być choroba genetyczna, choroba kości, nie wiadomo, jaka to choroba. Myślę, że powinnaś obserwować gupika i zrobić mu dwie kąpiele lecznicze: pierwsza - Do wiadra nalej 5l wody i wsyp 10ml chlorku sodu (NaCl - sól morska/kuchenna). Połóż wiadro w akwarium i wpuść do niego gupika na 12-16h. Druga - do akwarium wlej akryflawinę (Tropical Akryflawina/Healthosan/Zoolek Trypaflawin) - tak z 7ml/100l wody. Oprócz tego do akwarium wsyp 5ml/10l soli morskiej lub kuchennej i po 3 dniach przeprowadź podmianę 20% wody i w świeżej wodzie uzupełnij 2-3ml/10l soli. To powinno pomóc, jednak nie gwarantuję, że rybka wyzdrowieje. Na szczęście na zdjęciu ten gupik nie wygląda aż tak źle.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cbmpolska.pun.pl www.gr2wil.pun.pl www.sherwood-dungeon.pun.pl www.managernba.pun.pl www.ninja-naruto.pun.pl