Brzanka.pun.pl

Witam wszystkich na forum akwarystyczno-dyskusyjnym BRZANKA.PUN.PL Miłego zwiedzania :)


#1 2011-12-04 20:04:46

 cieszek97

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 18
Punktów :   

czego tylko 4 młode?

moja gupiczka we wcześniejszym miocie miała tylko 4 młode. teraz też urodziła tylko 4

była w kotniku i nie miała szans by zjeść młode, to czego za każdym razem tylko 4 gupiki się rodzą?

Offline

 

#2 2011-12-05 18:21:04

 478996akwarysta

Administrator

Skąd: Kraków-Zielonki Małopolskie
Zarejestrowany: 2011-10-23
Posty: 51
Punktów :   

Re: czego tylko 4 młode?

Nie, nie za każdym razem. Moje gupiki rodzą przeciętnie 20-30 sztuk. Żeby powiększyć mioty, musisz dociec tego, co jest "nie tak". Podmieniasz wodę co tydzień? Masz odpowiedni system filtracyjny? Musisz zwrócić też uwagę na dietę. Nie może brakować w niej urozmaiceń roślinnych (polecam pokarm TetraPro Vegetable i Tetra Fresh Delica z glonami - jeden raz dziennie podawaj pokarm roślinny). Polecam dla Twoich rybek takie witaminy: Zoolek Aquavit. To konkretnie 13 pierwiastków podnoszących zdrowie, aktywność i płodność ryb (mam i używam). Niska płodność może być też spowodowana stresem: czy nie hodujesz agresywnych ryb? Być może samica lub samiec ma niską płodność. Żeby się upewnić, do tego wszystkiego dokup jeszcze jeden harem gupików. Życzę powodzenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zmierzch-wampir.pun.pl www.game.pun.pl www.rww.pun.pl www.redziny.pun.pl www.swtor.pun.pl